darmani
03 اسفند 1401 - 13:14

واکنش زارع‌پور به دستور رییسی برای بررسی عادی شدن اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در توضیح نامه دفتر ریاست جمهوری مبنی بر بررسی عادی شدن اینترنت در کارگروه اقتصاد دیجیتال، گفت: این نامه در حال بررسی است.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر، در رابطه با نامه‌ای که خطاب به وی برای پیگیری درخواست یک نماینده مجلس در خصوص «لزوم بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی و فراهم کردن دسترسی مردم به اینترنت آزاد»، اظهار داشت: من چنین نامه‌ای ندیدم.

وی پس از رؤیت متن نامه باز هم بیان کرد که این نامه را ندیده و سپس تصریح کرد: آهان، این نامه آقای توانگر است که برای تاریخ ۱۶/‏۱۰/‏۱۴۰۱‬ یعنی سه ماه پیش است. در این نامه گفته شده جهت بررسی و پیگیری و اعلام نتیجه ارسال می‌شود.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: این نامه مفصل آقای توانگر است که قبل از اینکه به دست ما برسد در رسانه‌ها منتشر شده و در حال بررسی است. بعید می دانم این نامه از دفتر رئیس دفتر رئیس جمهور منتشر شده باشد.

زارع پور خاطرنشان کرد: این نامه یک نامه عادی است و این از اخلاق آقای توانگر است که رونوشت تمام مکاتبات را رسانه‌ای می‌کند. ما ان شاءالله پاسخ آن را خواهیم داد.

وی اضافه کرد: این نامه در حال بررسی است و جواب لازم طی چند جلسه به ایشان داده شده است منتهی جواب نامه را به صورت مکتوب هم به ایشان خواهیم داد.

به گزارش مهر، مجتبی توانگر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، با انتشار عکس نامه دفتر رئیس جمهور خطاب به عیسی، زارع پور وزیر ارتباطات مبنی بررسی بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی و فراهم کردن دسترسی مردم به اینترنت آزاد، در کارگروه اقتصاد دیجیتال در تویئتی نوشته است: «پیرو نامه‌ام، با تشکر از حسن نظر آقای رئیس‌جمهور که موضوع بازگرداندن اینترنت به شرایط عادی به دستور کار "کارگروه #اقتصاددیجیتال دولت" تبدیل شد. مردم و کسب و کارها منتظر تصمیمات عاجل این کارگروه برای رفع مشکل اختلالات اینترنتی و فراهم کردن دسترسی عمومی به اینترنت آزاد هستند.»

واکنش زارع‌پور به دستور رییسی برای بررسی عادی شدن اینترنت

منبع: مهر
شناسه خبر: 1050388