darmani
04 خرداد 1402 - 11:49

برپایی اردوی جوانان در ارومیه/ کاوه: به جای هزینه خارجی، در جام تختی تیم را محک می‌زنیم

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد جوانان تاکید کرد که همراه با شاگردانش از چند روز قبل در ارومیه اردو زده‌ و با ۲۱ کشتی‌گیر در جام تختی شرکت خواهند کرد.

محسن کاوه در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در مورد حضور جوانان در جام تختی اظهار داشت: جوان، قلی‌زادگان، خرمدل، شاکری، الهی، عظیمی، معصومی و ... از جمله کشتی‌گیران جوان و مدعی‌ هستند که در جام تختی روی تشک می‌روند. ما گفتیم که بی‌خود هزینه حضور در تورنمنت خارجی را پرداخت نکنیم و به جای آن، کشتی‌گیران‌مان در جام تختی که مسابقه داخلی است، محک بخورند. این یک تدارکات خوب برای تیم ملی جوانان است. 21 کشتی‌گیر جوان در این رقابت‌ها کشتی خواهند گرفت.

وی درباره کشتی‌گیران جوانی که احتمال دارد در جام تختی قهرمان شوند، ادامه داد: ما خوشحال می‌شویم این بچه‌ها به تیم ملی بزرگسالان تزریق شوند. از آن طرف هم اگر این اتفاق نیفتاد به اردوی جوانان ملحق خواهند شد.

مدیر تیم‌های ملی با اشاره به اینکه شاگردانش هم اکنون در ارومیه اردو زده‌اند، تاکید کرد: ما 5 روز جلوتر به ارومیه آمدیم و با هماهنگی هیئت کشتی، تمرینات‌مان اینجا پیگیری شد.

کاوه در پاسخ به این سوال که آیا جوان و معصومی که از جمله شاخص‌ترین کشتی‌گیران جوانی بوده که از مدعیان اصلی دو وزن 57 و 125 کیلوگرم محسوب می‌شوند، هم‌اکنون در اردوی ارومیه حضور دارند، گفت: جوان در اردوی ماست اما معصومی خودش تمرین می‌کند. دلیلش هم این بود که احمد جوان در انتخابی تیم ملی جوانان شرکت کرد و در اردوها همراه ما بود اما امیررضا معصومی درگیر مسابقات بزرگسالان (مسابقات قهرمانی آسیا) بود و در انتخابی جوانان شرکت نکرد. او فقط در یکی دو اردو کنار ما بود و تمرین می‌کرد، چون نزدیک مسابقات بود و بحث انتخابی بزرگسالان هم هست، گفتیم انفرادی تمرین کند و بعد از آن یا کارش را در تیم بزرگسالان ادامه می‌دهد و یا اینکه به تیم ملی جوانان اضافه خواهد شد.

سرمربی تیم ملی جوانان در خاتمه درباره زمان آغاز اردوی بعدی این تیم نیز تصریح کرد: تا امروز در ارومیه، کرمان، کرج، قائمشهر و تهران اردو برگزار کردیم و اردوی بعدی هم 5-6 روز بعد از جام تختی تشکیل می‌شود. بیشتر شهرستان‌ها تقاضا کردند که برای برگزاری اردو آنجا برویم و باید دید دور بعدی تمرینات‌مان را تهران و یا شهر دیگری برگزار خواهیم کرد.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1237554